Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016

Με ισοπαλία ξεκινησε τις υποχρεώσεις τις η ομαδας μας στην πρεμιερα της Β τοπικης με αντιπαλο τον πανευαικο....Η ομαδα μας ξεκινησε πολυ δυνατα στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε αρκετες φάσεις 13 τελικες στο πρώτο ημίχρονο καταφερνοντας να προηγηθεί σε μια από αυτές στο 18λεπτο με σκορερ τον Δ.Σιψα επειτα απο σέντρα του Κ.Γιαννακοπουλου. Στο δευτερο ημιχρονο συνεχισε με τον ιδιο ρυθμο αλλα στο 55λεπτο απο μια καραμπολα στην άμυνα μας η φιλοξενουμενη ομαδα ισοφαρισε σε 1-1.Η πιεση της ομαδας μας αυξηθηκε περισσότερο αλλα δεν καταφερε να ανακαμψει στο σκορ δημιουργοντας και αλλες φάσεις. Δεδομενο του άγχους της πρεμιερας και οτι η ομαδα μας αγωνιστηκε με τιμωρια 2 βαθμων μειον απι την περσινη χρονια καθε αλλο παρα θετικο προσιμο έχει αυτο το αποτελεσμα για τους ποδοσφαιριστες μας